Lucrările de extindere, reabilitare, modernizare și echipare a Şcolii Gimnaziale “Matei Basarab” continuă.
„La acest moment, corpul nou de clădire este deja ridicat, fiind montată inclusiv tâmplăria, structura metalică a noii săli de sport este finalizată, lucrându-se și la reabilitarea corpului vechi.
Astfel, în cadrul celei mai mari investiții pe fonduri europene care a vizat vreodată o unitate de învățământ din Târgoviște, școala va fi reabilitată în întregime, va beneficia de o sală de sport, de laboratoare noi și de o sală multifuncțională, de un teren de sport exterior ultramodern, urmând a se bucura și de dotări didactice, de dotări gospodărești, de dotări și echipament sportiv pentru sala de sport și terenul exterior, de echipament audio-video, de echipament IT și software sau de mobilier nou.”, a declarat Daniel Cristian Stan, primarul Municipiului Târgoviște


























