„Bună dimineața și bine ați venit la această conferință de presă. Așadar se apropie cea mai frumoasă perioadă din an, este vorba de perioada sărbătorilor de iarnă.
Suntem în Piața Tricolorului de municipiul Târgoviște aici unde în seara zilei de 5, seara în care vine Moș Nicolae va fi aprins și brațul, va fi aprins și iluminatul festiv.
Luna decembrie este destinată unor evenimente deosebite, este dedicată copiilor. Moș Crăciun vine cu parada în data de 16 și va sta trei zile aici, în Piața Tricolorului și va împărți copiilor daruri. De asemenea, Moșul va veni și la primăria municipiului Târgoviște, va veni în acea perioadă și la Cinematograful Independența.
Sunt câteva evenimente absolut deosebite și vrem că aceste sărbători să fie cât mai frumoase și să contribuim și noi în măsura în care putem. Parada lui Moș Crăciun în data de 16 va fi pe traseul Teatrul Municipal, bulevardul Regele Carol, bulevardul Mircea cel Bătrân, ieșire în Calea Domnească și Bulevardul Libertății, așa cum se întâmplă în fiecare an.
În seara zilei de 5, exact în această locație, va avea lic un spectacol deosebit, ceva fără precedent în municipiul Târgoviște.
Îi așteptăm pentru toți cei care vor să se bucure și de aprinderea luminițelor și de spectacol de excepție”, a declarat primarul municipiului Târgoviște, Cristian Stan.