Un tânăr din Pucioasa, s-a ales marți cu dosar penal dupa ce a căzut cu bicicleta pe drum.
Din cercetările polițiștilor a reieșit că, pe fondul consumului de alcool, în timp ce se deplasa cu bicicleta, bărbatul a pierdut controlul direcției de mers și ar fi intrat într-o bordură de pe marginea părții carosabile.
În timpul căderii, acesta s-a rănit. La scurt timp, bărbatul a fost tranportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Cum a fost testat cu aparatul etilotest, biciclistul a prezentat o alcoolemie de peste 0,80 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Polițiștii au întocmit dosar penal bărbatului și efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.


























