Acest lucru s-a petrecut sâmbătă, 24 august, în localitățile Râncaciov, Decindeni și Dragomirești, unde persoane încă neidentificate au lăsat deschisă o vană de golire la un cămin de apă din zona Dragomirești.
Salariații de serviciu ai Companiei de Apă au constatat acest lucru și la fața locului, după ce instituția a primit mai multe reclamații din zona celor trei localități.
Vana a fost închisă, distribuția apei a fost reluată, iar Compania de Apă Târgoviște Dâmbovița va sesiza poliția pentru depistarea vinovaților.