Șoc și groază în PNL Dâmbovița, unde din cauza infractorului (dovedit) Virgil Guran – președinte al organizației județene, persoană cunoscută drept schizofrenică ca urmare a diagnosticului pus de medicii de specialitate – organizația județeană este în pragul dezintegrării totale, având în vedere faptul că, aseară președintele schizofrenic – Guran Virgil a dispus excluderea din partid a unui număr de 12 consilieri locali, ce nu au vrut să contribuie cu bani la partid (în fapt o mită mascată sub formă de contribuție).
În urma ședinței Biroului Politic Județean al PNL Dâmbovița, de aseară, 5 consilieri locali de la Lunguletu, 3 de la Crângurile și câte unul de la Vișina, Uliesti, Raciu și Odobești au fost excluși pentru că nu au dat bani către partid la cererea președintelui-schizofrenic, Virgil Guran.
Tot aseară și-au înaintat demisiile din partid încă 23 de consilieri locali ai PNL Dâmbovița, astfel că într-o singură zi PNL Dâmbovița a pierdut aproape 20% din aleșii locali pe care această formațiune politică ii are la nivelul județului Dâmbovița.
Solicităm organelor abilitate, precum și Direcției Naționale Anticorupție să facă verificări la sânge cu privire la aceste aspecte, având în vedere că luarea de mită și primirea de foloase necuvenite a devenit un obicei la PNL Dâmbovița de când organizația județeană a acestui partid este condusă de penalul Virgil Guran!