„Sprijinim investitorii care aleg să-și dezvolte afacerile în județul nostru, având convingerea că un astfel de parteneriat este benefic atât pentru mediul de afaceri, cât și pentru Dâmbovița și dâmbovițeni. Este o deosebită onoare să avem la noi în județ un astfel de eveniment. Un proverb turc ne învață, „un prieten se câștigă în 40 de ani” , dar astăzi am învățat că în cinci ani deja suntem prieteni. Deși am trecut prin perioade grele, având în vedere contextul actual, faptul că sunteți o firmă în județul nostru, pentru noi este o mândrie și ne aduce numai beneficii, atât pentru Dâmbovița, cât și pentru România. Sunt încântat să văd că în acest moment, Curent Metal oferă locuri de muncă dâmbovițenilor, dar se implică activ în instruirea angajaților, oferindu-le acestora o bază solidă pentru creșterea și dezvoltarea profesională” , a transmis președintele CJD, Corneliu Ștefan.
Evenimentul a constituit nu numai o ocazie de a celebra aniversarea, ci și de a întări relațiile de colaborare și parteneriatul dintre autoritățile județene și sectorul privat, pentru promovarea dezvoltării economice și sociale în județul Dâmbovița.
„Sprijinim investitorii care aleg să-și dezvolte afacerile în județul nostru, având convingerea că un astfel de parteneriat este benefic atât pentru mediul de afaceri, cât și pentru Dâmbovița și dâmbovițeni. Este o deosebită onoare să avem la noi în județ un astfel de eveniment. Un proverb turc ne învață, „un prieten se câștigă în 40 de ani” , dar astăzi am învățat că în cinci ani deja suntem prieteni. Deși am trecut prin perioade grele, având în vedere contextul actual, faptul că sunteți o firmă în județul nostru, pentru noi este o mândrie și ne aduce numai beneficii, atât pentru Dâmbovița, cât și pentru România. Sunt încântat să văd că în acest moment, Curent Metal oferă locuri de muncă dâmbovițenilor, dar se implică activ în instruirea angajaților, oferindu-le acestora o bază solidă pentru creșterea și dezvoltarea profesională” , a transmis președintele CJD, Corneliu Ștefan.