Este perioadă de criză, dar acum mai mult ca oricând, românii sunt mai uniți și par hotărâți să demonstreze că o pot scoate la capăt prin propriile forțe.
Fără să mai aștepte ajutor de la stat, fără să se mai împiedice de promisiuni, producătorii locali și-au luat inima în dinți și s-au apucat să facă oferte online și să livreze direct la ușa clientului.
Producătorii din Dâmbovița au format un grup.
Piața Chindia este locul de întâlnire online al cererii cu oferta. Și aici se vând atât legume, cât și păsări și animale. Un kg de telemea de oaie se vinde cu 20 de lei, 1 litru de suc de mere cu 5 lei, vitei in viu sau taiati 20 lei kg, miei/iezi carcasă-20 lei/kg, in viu-15 lei/kg.
Alți producători au preferat să-și promoveze ofertele pe propriile pagini de facebook. Ba chiar au făcut și pachete pentru clienți.


























